БІОМАСА
Біомаса - це відновлюваний органічний матеріал, який походить від рослин і тварин. Біомасу можна спалювати безпосередньо для отримання тепла або перетворювати на рідке та газоподібне паливо за допомогою різних процесів. Враховуючи унікальний клімат і природні ресурси України, біомаса являє собою сильні ринкові можливості для країни з точки зору енергетичної безпеки, виробництва енергії та інтеграції в ланцюг постачання біомаси.
Зміна клімату реальна.
В Україні.
Попит на ініціативи з виробництва енергії з біомаси в Україні зростає, що спонукає економія коштів і підвищення ефективності. У короткостроковій перспективі частка постачальників тепла, які використовують котли на біомасі, може зрости до 63% від усіх опитаних гравців. Незважаючи на збільшення частки муніципальних теплопостачальників, які використовують котельні на біомасі, у загальній кількості компаній, частка біомаси в загальному обсязі спожитого палива суб’єктами опитування залишається низькою (14%). Найпоширенішим паливом є природний газ, частка якого в загальному обсязі палива, що використовується комунальними теплопостачальниками, становить 80%.
В Україні компанії, які мають доступ до біомаси, як правило, вибирають електроенергію, а не тепло з кількох причин:
-
По-перше, продаж електроенергії на ринку на добу наперед (DAM) вигідніший порівняно з продажем тепла.
-
По-друге, місця збору біогазу (такі як тваринницькі ферми чи полігони твердих побутових відходів) розташовані далеко від житлових районів, а транспортування тепла зазвичай є неефективним і дорогим. У деяких випадках розглядається когенерація, коли електроенергія продається в національну мережу, а тепло використовується всередині.
indian solar
x
ПРОЕКТИ

БІОМАСОВА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
Інвестиційний проект будівництва електростанції на біомасі в рамках майбутнього індустріального парку. Завод з виробництва біомаси спалюватиме міскантус (власні плантації) та деревну тріску (отриману шляхом розчищення самоліснених земель перед посадкою міскантусу)
21 тис. т/рік
Електроенергія продаватиметься через трейдера на ринку «На добу наперед» Починаючи з 2 року експлуатації, тепло буде відбиратися для продажу сусіднім підприємствам
ОСНОВНІ характеристики

Електрична Здатність
2 МВт.ел, 14 767 МВт·год
електроенергії/рік.
Завод з виробництва біомаси буде спалювати міскантус (власні плантації) та деревну тріску (отриману в результаті розчищення самоліснених земель перед посадкою міскантусу) 21 тис. т/рік.

Технології
Вживана електростанція на біомасі, побудована в 2008 році у Великій Британії, складається з 1 котла на біомасі з 1 пакетом конденсаційної парової турбіни-генератора та конденсатора з водяним охолодженням, з усією допоміжною подачею/обробкою палива, обробкою димових газів, обробкою води та допоміжним обладнанням.

Ринкова Стратегія
Електроенергія продаватиметься через трейдера на ринку «На добу вперед». Починаючи з 2 року експлуатації, тепло буде відбиратися для продажу сусіднім підприємствам.

Біоенергетика
Міскантус
Miscanthus giganteus культивується на деградованих землях (уникаючи конкуренції з сільським господарством), і його посіви можуть використовуватися як сировина як для ТЕЦ, так і для виробництва целюлози.
Цей інвестиційний проект поєднує енергетичне землеробство, виробництво біоенергетики та целюлозно-паперове виробництво, що забезпечує постачання енергетичних культур, електроенергії та тепла, целюлози, лігносульфонату натрію та органічних добрив у кластері, а також скорочення викидів CO2.
Міскантус
x
Giganteus
Міскантус giganteus – багаторічна трава, яка автоматично відростає після збору врожаю. Завдяки своїй здатності рости на маргінальних землях, її ефективності використання води, низькій потребі в добривах, поглинанню вуглецю, високій врожайності та поліпшенню ґрунту, її вважають «ідеальною» енергетичною культурою та забезпечують негативні викиди.
ОСНОВНІ характеристики

Поточний Статус
Перші 60 га плантації міскантусу були висаджені навесні 2023 року. Ділянка промислового призначення 10 га доступна для розміщення ТЕЦ та целюлозного заводу (підключення до мережі: кабельна лінія 10 кВ, газопровід середнього тиску, заглушена свердловина, два резервуари біля ділянки). Розробляються ТЕО для ТЕЦ і целюлозного заводу. Відбираються EPC-підрядники та виконавці.
Плантація міскантусу площею 50 га буде висаджена навесні 2024 року для подальшого розмноження садивного матеріалу та створення комерційної плантації площею 1500 га.

Вплив
Проект зменшує викиди CO2, покращує екологію маргінальних ґрунтів, створює необхідні робочі місця для місцевої громади, забезпечує податкові платежі до місцевого бюджету, заміщує значний імпорт целюлози в Україні, забезпечує сировиною численні галузі промисловості та сільського господарства.

Ринкова Стратегія
Miscanthus giganteus культивується на деградованих землях (уникаючи конкуренції з сільським господарством), і його посіви можуть використовуватися як сировина як для ТЕЦ, так і для виробництва целюлози.
Завод, що працює на біомасі, спалюватиме міскантус і деревну тріску (отриману шляхом розчищення самолісів перед посадкою міскантусу) і вироблятиме електроенергію та тепло, постачаючи целюлозний завод і подаючи надлишок електроенергії в місцеву мережу.